VASER 4 st Bömen tidigt 1900-tal.

Vas med metallskoning troligen av Joseph Knisek, höjd 8 cm.
Vas med metallskoning "Papillon" från Lötz, höjd ca 7,5 cm.
Vas med metallskoning ca 13 cm.
Vas med silvermålad dekor, höjd 10 cm

Konditionsrapport

Bruksslitage.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - P2

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Patrik Ljungcrantz

    Patrik Ljungcrantz

    patrik.ljungcrantz@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    6 210
    607 EUR
    691 USD

    Budhistorik (46 bud)
    10 8 dec 20:506210SEK
    8 8 dec 20:496010SEK
    10A 8 dec 20:496000SEK