Flaska, 1800-tal, grönt glas med silverpropp.

Oval bukig. Proppen stämplad Stockholm 1927. Höjd 14 cm.

Konditionsrapport

Åldersbetingat slitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V31

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wehtje

    Anna Wehtje
    Ansvarig specialist silver och preciosa

    anna.wehtje@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 500 SEK

    Slutpris

    1 400
    136 EUR
    154 USD

    Budhistorik (8 bud)
    4A16 dec 16:121400SEK
    516 dec 16:121300SEK
    4A16 dec 16:111200SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes