CARL FAGERLUND, taklampa, Orrefors, 1960-tal.

Stomme av mässing med paneler av pressglas. Fyra ljuspunkter. Diameter 45, höjd 45 cm exklusive kedja.

Konditionsrapport

Ej funktionstestad. Obetydligt ytslitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H53

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    1 900
    185 EUR
    209 USD

    Budhistorik (7 bud)
    210 dec 16:241900SEK
    5A10 dec 16:241800SEK
    510 dec 13:461700SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes