CARL FAGERLUND, bordslampor, 3 st, Orrefors, 1900-talets andra hälft.
Stomme av mässing och klarglas. Märkta undertill. Höjd till sockel ca 24-25,5 cm.
Ej funktionstestade. Bruksslitage, repor. Färgslitage och märken.