UTSTÄLLNINGSKATALOGER M.M., 34 st, 1900-talets andra hälft.

Bland annat Francis Bacon, Moderna Museet, 1965.
Jackson Pollock, Göteborgs Konstförening, 1963.
Wifredo Lam, Moderna Museet, 1967.
Peggy Guggenheilms samling från Venedig, Moderna Museet, 1966/67.
Asger Jorn, Nordjyllands Kunstmuseum, 1973.
René Magritte, Moderna Museet, 1967.
Roberto Matta, Silkeborg Kunstmuseum, 1969.
Inge Schiöler, Göteborgs Konstmuseum, 1972.

Åldersrelaterat slitage. Ej fullständigt genomgångna.

Utropspris
2 500 SEK