SKÅP, 1920-tal.

SKÅP, 1920-tal.

Fanerat med mahogny samt inläggningar i björk, krön med skuren bladstav. Bonad nederdel med skåpluckor, dekor av spetsbågar och tassfötter. Bredd 167 cm, djup 74 cm höjd ca 195 cm. Nyckel finns.

Omfattande slitage, märken, skador och dekorbortfall. Mindre skåpslucka med löst gångjärn.

Utropspris
15 000 SEK