SIDEBOARD, "Forum", IKEA, 1950-tal.

Fanerat i teak. Två delvis svartlackerade skåpdörrar med bakomliggande hyllinredning. Sex centrerade utdragslådor. Bredd 170 cm, djup 42 cm, höjd ca 77 cm.

Bruksslitage och märken. Fanerskador samt fanerlagning. Ben ej monterade, frambenens muttrar saknas.

Proveniens

Inköpskvitto och orderbekräftelse från 1955 medföljer.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK