BORDSUPPSATS, 3 delar, Baccarat, omkring sekelskiftet 1900.

Förgylld mässing med dekor av rosenkvistar, märkt i gjutningen. Skål och fat i klarglas med förgylld dekor av grenar och ugglor. Längd 31 cm, bredd ca 18 cm, höjd 22 cm.

Åldersrelaterat slitage med ställvisa färgbortfall. Smärre nagg. Möjligen delvis senare förgyllning. Instabil.

Utropspris
2 000 SEK