SVEN PALMQVIST, vaser, 5 st, glas, Orrefors.

Klarglas med gröntonat underfång. Olika former. Signerade och numrerade. Höjd 14-33,5 cm.

Konditionsrapport

Slitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V14

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 500 SEK

    Slutpris

    4 400
    427 EUR
    484 USD

    Budhistorik (27 bud)
    514 dec 16:154400SEK
    12A14 dec 16:044200SEK
    814 dec 16:044000SEK
    Acceptpris på 1 200 SEK uppnåddes