CHIFFONJÉ, 1800-talets andra hälft.

Fanerad. Front med skrivklaff med bakomliggande inredning. Undertill 3 lådor. Toppskivan löstagbar "lönnfack". Längd 90 cm. Djup 41 cm. Höjd 124 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Slitage. Fanerskador.

Utropspris
1 500 SEK