SIDEBOARD, AB Tabergsmöbler, Smålands Taberg, 1950/60-tal.
Fanerat med teak. Detaljer av bok. Mässingsskodda ben av mörkbetsad bok. Två skåp med hyll- och lådinredning. Brickmärkt. Bredd 152, djup 45, höjd 102 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Märken på benen. Smärre fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.