Tvådelad. Fanerad med teak. Två dörrar med överliggande utdragbar skrivskiva. Hyllsektion med två mindre lådor. Bredd 85, djup 42, höjd 157 cm.
Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Smärre fanerskador.