1 st skål, diameter 25 cm. 1 st skål, diameter 16 cm. 8 st tallrikar, 22 cm. 8 st assietter, diameter 17,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Krackelyr. Missfärgningar. Sprickor.