BROSCH, 18K vitguld med diamanter.

I form av blomma. Stämplad 18K, GVH. Med svensk importstämpel. Briljant och åttkantslipade diamanter totalt ca 0,57 ct. Höjd 4,5 cm. Vikt 9,4 gram.

Konditionsrapport

Bruksslitage.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Fredrik Karlsson

    Fredrik Karlsson
    Gemmolog, värderare

    fredrik.karlsson@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    4 700
    447 EUR
    504 USD

    Budhistorik (3 bud)
    313 feb 19:424700SEK
    Acceptpris på 4 700 SEK uppnåddes
    210 feb 16:152300SEK
    110 feb 10:132100SEK