TEDOSA, silver, Tyskland, omkring sekelskiftet 1900.

Tedosa med lock. Reliefdekor av blommor och bladverk. Höjd ca 13 cm. Vikt 249 gram.

Åldersrelaterat slitage. Smärre bucklor och repor.

Utropspris
2 000 SEK