SKÄNK, 1800-talets andra hälft.

Målad. Två lådor. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. Bredd 106, djup 52, höjd 122 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Torrsprickor.

Utropspris
2 500 SEK