SKEDAR, 6 stycken samt KOPP, silver, Ryssland, bland annat 1840 samt 1900-tal.

Skedar med dekor av nielloteknik samt med förgyllning, längd 14 cm. Kopp, höjd 5,5 cm. Total silvervikt 184 g.

Smärre slitage. Märken. Dekorbricka på koppen saknas.

Utropspris
2 000 SEK