MATSERVIS, 13 delar, porslin, "Irene", Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Dekor av blå bär och gröna blad med blå kant mot vit fond. fyra mattallrikar, två djupa tallrikar, två uppläggningsfat, såsskål, skål, terrin, kanna och panna. Mattallrikens diameter 24 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Märken. Färgbortfall.

Utropspris
2 000 SEK