KAFFESERVIS, silver, 3+1 del, svenska importstämplar.

Sockertång, C.G. Hallberg Stockholm, 1935.
Kaffekanna, höjd 23 cm. svenska importstämplar.
Mjölkkanna, höjd 7 cm. svenska importstämplar.
Sockerskål, höjd 9 cm. svenska importstämplar.
Vikt ca 787 g.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
4 000 SEK