Cylinderformad med slipad dekor. Montering i gulmetall. Etikettmärkta ÖIA 4335-231. Signerade 'Orrefors OLLE ALBERIUS'. Höjd 40 cm, inkl montering.
Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10