Lökmönstret. Elva kaffekoppar med fat, sex tekoppar med fat, elva assietter med genombrutet brätte (diameter 18 cm), mjökkanna, tre skålar med lock (höjd 7 - 11 cm), ett par ljusstakar (höjd 15 cm), två vaser (höjd 8,5 - 14 cm) samt åtta smör- / askfat.
Smärre slitage. Cirka två delar med smärre nagg. En medföljande kaffekopp.