FOTOBÖCKER, 6 st Rosemarie Trockel, Diana Blok, Marina Abramovic, Sherrie Levine, Yoko Ono, Annie Leibovitz.
Yoko Ono, "Conceptual Photography", Fotografisk center, Copenhagen / Konsthallen Göteborg1997First Edition. Mjuk pärm. Pärm gulnad och med obetydligt slitage. De första tre sidorna har några understrykningar.
Sherrie Levine,"Sherrie Levine",Kunsthalle Zürich 1991 First Edition. Mjuk pärm. Fastlimmat transparent omslagspapper som gulnat samt med reva. Sidor i gott skick men med fläck på kortsidan.
Marina Abramovic, "Cleaning the house",Academy Group Ltd1995First Edition. Mjuk pärm.
Pärm med slitage och repor.
Diana Blok, "Bloodties & Other Bonds,Uitgeverij Contact1990First Edition. Mjuk pärm.
Omslag med skadat hörn, slitage och något gulnat. Sidor i gott skick.
Rosmarie Trockel, "Rosmarie Trockel",Prestel-Verlag1991First Edition. Hård pärm. SigneradTuijaLindström och daterad 94. Omslag med obetydligt slitage. Sidor i gott skick.
Annie Leibovitz,"Photographs 1970–1990", Harper Collins Publishers Inc. 1991First Edition. Mjuk pärm. Pärm med slitage och mjukt hörn.
Pärm gulnad och med obetydligt slitage. De första tre sidorna har några understrykningar.
Fastlimmat transparent omslagspapper som gulnat samt med reva. Sidor i gott skick men med fläck på kortsidan.
Pärm med slitage och repor.
Omslag med obetydligt slitage. Sidor i gott skick.
Pärm med slitage och mjukt hörn.
Tuija Lindström Collection.