JULSERVIS, 28 delar, porslin "Tomtejul", Aina Stenberg, Rörstrand.

12 skålar, diameter 21 cm
2 mindre tallrikar, diameter 17 cm
12 mattallrikar, diameter 24 cm
Grötskål, diameter 24 cm. Kanna, höjd 15 cm

Slitage. Nagg på kanna

Utropspris
3 000 SEK