Josef Ekberg

(Sverige, 1877-1945)
Josef Ekberg
(Sverige, 1877-1945)

JOSEF EKBERG, skål och ljusstake, flintgods, Gustavsberg.

Grön lysterglasyr med gulddekor. Diameter 31 cm, höjd 19 cm. Höjd 14 cm.

Bruksslitage. Nötta kanter. Krackelyr.

Utropspris
3 000 SEK