EUGEN HÖGLUND, skåp, omkring 1900-talets mitt.

Fanerat med valnöt.Dörrpar med skuren dekor av figurscener och bakomliggande hyllplan samt mindre lådor. Bredd 91, djup 46, höjd 135 cm. Nyckel finns.

Slitage. Torrsprickor. Märken. Smärre fanerskador.

Utropspris
5 000 SEK