TOVA MOZARD, C-print, signerad och numrerad 1/5 på etikett a tergo.

"Close-up Knee", 2001. Bildyta 60 x 92 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram. Inga synliga skador.

Proveniens
ALP Galleri Peter Bergman, Stockholm.
Tova Mozard och Jörg Heiser, "Ghost Light", SAK årsbok 2013 publikation nr 122, 2013, avbildad sid 102.
Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T8
Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Karin Aringer

    Karin Aringer
    Specialist fotografi och samtida konst

    karin.aringer@bukowskis.com

    Auktionen avslutas:
    CET

    5 dagar 8 timmar

    Utropspris: 12 000 SEK

    5 000
    487 EUR
    555 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 5 200 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (2 bud)
    221 jan 14:135000SEK
    121 jan 13:342500SEK