BERTIL FRIDHAGEN, sybord, Bodafors, 1962.
Fanerat med ek. Två uppfällbara slag på vardera sida. En låda i sarg samt en utdragbar flätad korg. Brännmärkt. Bredd 58-107. Djup 45. Höjd 64,5 cm.
Slitage. Märken. Repor. Hackmärke. Fläckar.