Fanerad med alm. Sex lådor. Beslag av mässing. Bredd 111, djup 65, höjd 81 cm.
Slitage. Repor. Märken. Kompletterad med senare skiva. Några lådor låsta. Tre lås saknas. Fanerskador. Nyckel saknas.