SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.

Fanerade med teak. Benställning av teakbetsad bok. Beslag av mässing. En låda samt ett hyllplan. Bredd 43, djup 32, höjd 57 cm.

Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Smärre fanerskador.

Utropspris
1 500 SEK