Keramik & Porslin Serviser
1124180
FISKSERVIS, 16 delar, flintgods, "Fish", Johnson Bros, England, 1900-talets andra hälft.
Fiskservis, 16 delar, flintgods, "fish", johnson bros, england, 1900-talets andra hälft.

13 tallrikar, uppläggningsfat, såssnipa samt terrin med lock. Tallrikars längd ca 27 cm, bredd 24 cm. Uppläggningsfatets längd ca 40 cm, bredd 31 cm.

Visst bruksslitage. Delvis krackelyr. Terrin med mindre nagg.

Utropspris
2 000 SEK