Mahognyfanerad. Fast, stoppad klädsel. Sitthöjd 46 cm, sitsens djup 55 cm. Längd 229 cm, djup 80 cm, tot. höjd 95 cm.
Senare klädsel. Åldersrelaterat slitage. Enstaka dekorbortfall. Förstärkningar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10