KANDELABER, förgylld brons, empire, Frankrike, 1800-talets första hälft.

På fyrsidigt postament med svängda ljusarmar. För fem ljus. Diameter 24, höjd 54 cm.

Slitage, smärre lagningar, något sneda ljusarmar och i montering.

Utropspris
6 000 SEK