Mahogny med skuren dekor. Tredelad fot på trissor. Glasad framsida med bakomliggande korsstygnsbroderi föreställande bedjande dam. Tygklädd baksida. Bredd 85, höjd 150 cm.
Slitage. Blekt broderi. Mindre skador och fläckar på tygbakstycket.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10