VITRINSKÅP, Holland omkring 1800.

Fanerat med valnöt, delvis skuren dekor. Uppsvängt krön. Glasade sidor och 2 dörrar med bakomliggande hyllplan. Underdel med 2 dörrar. Delbart. Bredd ca 140, djup 60, höjd 218 cm. Nyckel finns. Nyckel finns.

Maskstungen. Restaurerad/kompletterad. Smärre slitage. Smärre fläckar. Hål i bakstycke. Ett glas vid höger sida skadat.

Utropspris
5 000 SEK