SPEGEL MED KONSOLBORD, Empire och Empire-stil, 1800-talets första hälft och 1900-tal.

Förgyllda och bronserade. Delvis målad dekor. Skiva av kolmårdsmarmor. Bordets bredd 55,5, djup 28,5, höjd 65,5 cm. Spegeln 161 x 69 cm.

Renoverat och kompletterat. Smärre skador och slitage. Torrsprickor.

Utropspris
4 000 SEK