SPEGEL MED KONSOLBORD, Empire och Empire-stil, 1800-talets första hälft och 1900-tal.

Förgyllda och bronserade. Delvis målad dekor. Skiva av kolmårdsmarmor. Bordets bredd 55,5, djup 28,5, höjd 65,5 cm. Spegeln 161 x 69 cm.

Konditionsrapport

Renoverat och kompletterat. Smärre skador och slitage. Torrsprickor.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N1

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Rikard Klev

    Rikard Klev
    Värderare / Specialist modern konst

    rikard.klev@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    4 820
    470 EUR
    535 USD

    Budhistorik (15 bud)
    314 jan 13:374820SEK
    4A14 jan 13:364620SEK
    314 jan 13:364500SEK