Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor inom medaljong. Bräm med dekor av blommor inom reserver. Diameter 23 cm.
Slitage. En med nagg och stjärnsprickor. En med sprickor. En med lagning samt spricka. En med lagningar.