KARL ERIK EKSELIUS, sideboard, 1960-tal.
Fanerat med teak. Fyra dörrar med bakomliggande hyllplan och två mindre lådor. Bredd 220. Djup 45. Höjd 80,5 cm.
Slitage. Märken. Repor. Två av dörrarna något skeva.