GOLVLAMPA, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft.

Etikettmärkt. Fot av delvis lackerad metall. Kupa av vit plast. Lös skärm av perforerad papp. Höjd 158 cm.

Smärre slitage. Repor. Ej funktionstestad. Skärm och kupa möjligen ej sammanhörande.

Utropspris
3 000 SEK