FÅTÖLJ MED FOTPALL, AB O.H. Sjögren, Tranås, 2000-tal.
Öronlappsfåtölj med resårsits och fotpall med lös dyna. Ben av mörkbetsat trä. Knapphäftad tygklädsel "Lotus" från G, P & J Baker. Fåtölj höjd 100, sitthöjd 40 cm. Fotpall höjd 45 cm. Fotpall brickmärkt.
Obetydligt slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.