OTTO SCHULZ, soffa, Boet, 1930-tal.

Svängd form på ben av betsat lövträ. Stoppad fast plyschklädsel i sits och rygg med dekorband. Resårbotten. Längd 192 cm. Sitthöjd 35 cm, rygghöjd 72 cm.

Slitage, ställvis något hårdare. Smärre fläckar.

Utropspris
6 000 SEK