Design Möbler
1125822
OTTO SCHULZ, soffa, Boet, 1930-tal.

Svängd form på ben av betsat lövträ. Stoppad fast plyschklädsel i sits och rygg med dekorband. Resårbotten. Längd 192 cm. Sitthöjd 35 cm, rygghöjd 72 cm.

Slitage, ställvis något hårdare. Smärre fläckar.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
6 000 SEK