OTTO SCHULZ, soffa, Boet, 1930-tal.

Svängd form på ben av betsat lövträ. Stoppad fast plyschklädsel i sits och rygg med dekorband. Resårbotten. Längd 192 cm. Sitthöjd 35 cm, rygghöjd 72 cm.

Konditionsrapport

Slitage, ställvis något hårdare. Smärre fläckar.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - K1

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Magdalena  Wiberg

    Göteborg

    Magdalena Wiberg
    Värderare (vikarie)

    magdalena.wiberg@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    24 500
    2 388 EUR
    2 721 USD

    Budhistorik (44 bud)
    811 jan 22:1924500SEK
    511 jan 22:1923500SEK
    8A11 jan 22:1822500SEK
    Acceptpris på 4 000 SEK uppnåddes