HANS-AGNE JAKOBSSON, vägglampor, ett par, för Arnold Wiigs Fabrikker, Norge, 1900-talets andra hälft.

Stomme i lackerad mässing med sfärisk kupa i röktonat glas. Etikettmärkta "AWF 3045". Längd cirka 21 cm.

Ej funktionstestade. Bruksslitage och fläckar. Obetydliga nagg.

Utropspris
2 000 SEK