GRÄDDSNIPOR, två stycken, silver, första halvan av 1800-talet

Vardera på tre fötter, med uppsvängda hänklar och brännförgylld insida. Höjd 10-13 cm. Vikt totalt 357 gram

Bitvis anlupen med mindre färgförändringar. Den mindre med mongramgravyr, samt ristad text på undersida, ojämn form på hänkel samt bristningar i kant. Båda med bucklor på undersida samt liven.

Utropspris
4 000 SEK