1126261
KANDELABRAR, ett par, förgylld brons och marmor, senempire, 1800-talets mitt.

Pelare av marmor. För sju ljus. Sex svängda ljusarmar med dekor av bladverk. Krönt av avtagbar fackla. Dekor av bladverk och tassfötter. Sockel av marmor. Höjd 67 cm.

Slitage. Nagg. En fot med spricka.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
20 000 SEK