KANDELABRAR, ett par, förgylld brons och marmor, senempire, 1800-talets mitt.

Pelare av marmor. För sju ljus. Sex svängda ljusarmar med dekor av bladverk. Krönt av avtagbar fackla. Dekor av bladverk och tassfötter. Sockel av marmor. Höjd 67 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Nagg. En fot med spricka.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - P10

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutas:
    CET

    1 dag 1 timme

    Utropspris: 20 000 SEK

    10 550
    1 032 EUR
    1 190 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 11 050 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (20 bud)
    712 jan 18:2210550SEK
    4A12 jan 18:2210050SEK
    4A12 jan 18:219810SEK