Bemålat vitt. Tre vitrindörrar upptill med bakomliggande hyllplan. Tre lådor. Tre dörrar nertill med bakomliggande hyllplan. Höjd 247, bredd 154, djup 55 cm. Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Kompletterad. Renoverad. Repor. Märken. Fläckar. Färgbortfall. Lukt.