WILLIAM WEGMAN, fotografi.

Ur serien "Puppies". Bildstorlek 23 x 23 cm. Enligt uppgift är serien utförd i 28 exemplar + 5 A.P. Signerade Wegman A.P. 1 och daterade 1989 a tergo.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram.

Proveniens
Collection Robert Rauschenberg, NY. Print Matter Inc., NY. Wright Auctions Chicago. Michael Petronko Gallery, NY.
Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - L5

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johanna Graflund

    Johanna Graflund

    johanna.graflund@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 10 000 SEK

    Slutpris

    9 200
    897 EUR
    1 022 USD

    Budhistorik (20 bud)
    313 jan 20:159200SEK
    5A13 jan 20:069000SEK
    313 jan 20:069000SEK
    Acceptpris på 7 000 SEK uppnåddes