BYRÅ, sengustaviansk stil, 1800-tal.

Fanérad med mahogny. Beslag och dekor av mässing. Bredd 107, djup 53, höjd 89 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken och repor. Delvis maskstungen. Fanerskador och bristningar mellan lister och stomme.

Utropspris
6 000 SEK