VITRINSKÅP, sent 1800-tal.

VITRINSKÅP, sent 1800-tal.

Valnöt och valnötsfaner. Skuren dekor. Glasat dörrpar med etsad dekor "1886" och bakomliggande förvaring. Bredd 96. Djup 51. Höjd 179 cm

Slitage. Torrsprickor. Fanerskador. Dekorbortfall. Delar saknas, bl a listbitar. Nyckel saknas.

Utropspris
6 000 SEK