Ställvis förgylld mässing. Kvadratiska fotplattor med kulfötter. Dekor av urnor på socklar i form av kolonner med lagerblad. Urnorna med bockmaskaroner och lagerfestonger. Bladprydda lock. Höjd 23 cm.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.