BRUNO MATHSSON, fåtöljer, ett par, "Jetson", Dux, 1900-talets slut.

Fot i kromad metall. Klädda i svart läder. Snurrbar. Etikettmärkt. Sitthöjd ca 40 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Märken. Smärre skinnskada vid armlän.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - G1

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Jessica Löfgren

    Jessica Löfgren

    jessica.lofgren@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 15 000 SEK

    Slutpris

    20 000
    1 949 EUR
    2 221 USD

    Budhistorik (20 bud)
    8A12 jan 9:1520000SEK
    1012 jan 9:1519500SEK
    812 jan 1:1419000SEK
    Acceptpris på 12 000 SEK uppnåddes